środa, 29 lipca 2009

ŁO MATKO I CÓRKO!

Nasza aktywność przeniosła się ostatnio na lono przyrody, mianowicie do Zakopanego. Ale przyrody, jak przyrody - krupówkowy jarmark przybiera z roku na rok coraz większe rozmiary, pozostawiając przyrodzie coraz mniej miejsca. Niedzielno-turystyczne masy, przewalające się calymi dniami od stoisk z kiełbasą i balonami, które dosć skutecznie już zaslonily Wielką Krokiew, do przykrupówkowych knajp i stoisk ze wszystkim, mają z roku na rok coraz więcej atrakcji. Trudno się dziwić, że na pójście w góry większości już nie starcza czasu.

W tym roku pierwszą nagrodę w konkursie na najdebilniejszo-barbarzyński kicz przyznajemy góralskiemu fastfoodowi o swojsko brzmiącej nazwie "BACONALD". W menu oczywiście tradycyjny góralski kebabW miejscu Baconaldu miescil się kiedyś sklep firmy NICI, z charakterystyczną owieczką jako znakiem rozpoznawczym (zapewne polowa z Was miala stamtąd piórniki) - jak widać, pomyslodawcy Baconaldu nie wysilili się za bardzo, bo owieczka została ta sama...

Na szczęscie są jeszcze góry
Polecamy wszystkim Tatry Zachodnie, mniej uczęszczane przez turystów, zbyt zajętych wchodzeniem w japonkach na Giewont.

Malo to miejska rozrywka, ale nawet Aktivist musi czasem odpocząć od miejskiego życia!

5 komentarzy:

 1. A co serwują hej w Baconaldzie? Próbowałaś cosik? Bo może dobrze dają i co?

  OdpowiedzUsuń
 2. kolega, ktory zna właściciela doradził mi gorąco zebym tam bron mnie panie boze nie jadla niczego. wiec sie nie skusiłam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strachliwaś! A może właśnie mimo obrzydliwej profanacji bogatej kultury góralskiej, dają tam coś naprawdę dobrego? Eee? Zresztą, Zakopane - kaman - kto normalny tam jeździ i jeszcze po Krupówkach się szlaja? Tam konie zabijają i się dziwią, że na WIO nie reagują.

  OdpowiedzUsuń
 4. spoko oko, przywioze Ci nastepnym razem jakis suwenir jedzeniowy. a co do szlajających sie po krupówkach to z cyklu zasłyszany krupówkowy fragment rozmowy :

  Pan do pani (z ironią w głosie): moze pojdziemy jutro w góry?

  Pani do pana (z oburzeniem, widac nie załapała ironii): POJEBAŁO CIE?!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sports Betting at Safest Betting Sites in Israel - Airjordan10 RetroOutlet
  Safest Betting Sites in how to find air jordan 18 retro varsity red Israel · air jordan 18 stockx store The best air jordan 18 retro varsity red Best and Best Betting air jordan 18 retro varsity red online store Sites in 토토 사이트 알바 샤오 미 the UK · The UK's Hottest Bookmakers · Betfair Sports Betting Authority · Betfair

  OdpowiedzUsuń