środa, 6 czerwca 2012

USA bronią się same

Bartosz Gardocki opisał swój road trip przez Stany i wygrał konkurs na najlepszy reportaż z podróży, organizowany przez magazyn „National Geographic Traveler”. Na tym jednak nie poprzestał i opublikował napisaną przez siebie relację w formie książki. I to jest kwestia najważniejsza przy ocenie „Oczu wuja Sama”. To, czego nie można wybaczyć pisarzowi – pretensjonalności, banalności, nadużywania wielkich liter (nie tyle w sensie interpunkcyjnym, co emocjonalnym: Wolność, Natura, Bla, Bla, Bla), w przypadku amatora, który wygrał konkurs, jest już do przełknięcia. Zwłaszcza że jego relacja – gdy przyzwyczaimy się już do żartów w stylu Paryż Hilton – jest bardzo ciekawa.Autor ze swoją narzeczoną (której imię okrasza zawsze epitetem „śliczna”, co przy dziesiątym razie wywołuje już lekkie mdłości) i kumplem spędzają kilka tygodni nad pięknym jeziorem Tahoe, leżącym na granicy Nevady i Kalifornii (gdzie wszyscy pracują w kasynie), po czym wyruszają w podróż po środkowej-zachodniej części Ameryki Północnej. Każdy, kto taką podróż odbył, ma ją w planach lub choćby tylko o niej marzy, przeczyta z zainteresowaniem każdą relację kogoś, kto już swój wielki road trip przeżył. Szczególnie że Gardocki i jego ekipa nie oszczędzają się podczas swojej wyprawy i wyciskają z niej i z siebie co się da, odwiedzając różne superciekawe zakątki, do których często niełatwo dotrzeć. Wielką zaletą książki jest bardzo duża liczba zdjęć z opisywanej podróży. Nic, tylko jechać na road trip po Stanach! Ja już we wrześniu, a wy?

OCZY WUJA SAMA
Bartosz Gardocki
Zysk i S-ka

Chcecie wygrać „Oczy wuja Sama”? Napiszcie nam, jakie miejsce w Stanach najbardziej chcielibyście odwiedzić. Mejle wysyłajcie na adres konkursy@aktivist.pl do 12 czerwca.

1 komentarz:

  1. "The US Defends Itself" is a compelling and thought-provoking exploration of the United States' multifaceted approach to national defense. Delving into historical contexts, contemporary challenges, and future strategies, this documentary offers a comprehensive perspective on the nation's defense mechanisms. Through expert analysis, firsthand accounts, and archival footage, the film navigates through the intricate layers of military, cybersecurity, diplomacy, and geopolitical considerations that shape the country's defense policies. By shedding light on the complexities and evolving nature of safeguarding the nation's interests, "The US Defends Itself" prompts critical discussions about the dynamic landscape of national security in an ever-changing world.
    estate and tax lawyer
    contract dispute meaning

    OdpowiedzUsuń