wtorek, 21 kwietnia 2009

U L T E R I O R (Londyn, UK)

Tego nie można przegapić!

Gwiazda imprez na londyńskiej scenie Hoxton/Shoreditch, jedna z formacji wyznaczających trendy brytyjskiej sceny alternatywnej, której koncerty zbierają entuzjastyczne recenzje na Wyspach, gdzie stali się ulubieńcami wpływowego muzycznego magazynu NME. Odkryci przez legendę londyńskiego undergoundu, Seana McLusky'ego, (odpowiedzialnego również za pokazanie światu innych brytyjskich nowalijek sezonu, S.C.U.M), stali się sztandarową kapelą nurtu nu-goth.

Tak krakowski występ grupy w 2007 r. wspomina dziennikarka magazynu PULP, Marysia Nogacka:
,,25-minutowy set pulsuje, szokuje i wstrząsa. Nikt na sali nie może oderwać oczu od czterech artystów atakujących niewinnych wielbicieli gitarowego grania burzą krzyku i bynajmniej nie cukierkowych beatów. Już po pierwszej minucie jest jasne, że sobotni
koncert Ulterior w małej krakowskiej piwnicy szybko stanie się jednym z tych, o których ludzie jeszcze długo będą sobie opowiadać konspiracyjnym szeptem. Ulterior nie wygląda i nie brzmi jak cokolwiek innego na Wyspach."

Ze ścianą rocknrollowych gitar i marszowo zaprogramowaną perkusją, Ulterior to intrygująca mieszanka Suicide, The Jesus and Mary Chain, Primal Scream, The Cult, ale również doskonale znanego nam Cool Kids Of Death. Bezkompromisowi McGregor (maszyny), Honey (wokal), Mike (bas) i Simmons (gitara) - na żywo brawurowi, prowokacyjni, porywający.

23.04 Warszawa Jadłodajnia Filozoficzna (support: The Washing Machine, after: Britie)

24.04 Warszawa Obiekt Znaleziony (DJ SET z I Want Candy, Funk Joint Unlimited)

25.04 Poznań Cafe Mięsna (after: V/A Team)

26.04 Łódź Jazzga (support: The Washing Machine, after: Britie)


Krótki wywiad z Ulteriorem przeczytacie na blogu Double Trouble

1 komentarz:

  1. fotorelacja:

    http://pitaparty.blogspot.com/2009/04/ulterior-jadlo-230409.html

    pozdr

    p. :)

    OdpowiedzUsuń