wtorek, 25 sierpnia 2009

CUD NAD WARTĄ

Stało się! Najgenialniejszy zespół świata (no dobra, jeden z kilku najgenialniejszych) zagra w końcu w Polsce. I to zaraz, za chwilę!


Na ten dzień czekaliśmy bardziej niż przykładne katoliczki na noc poślubną. Radiohead skazali nas na 15 długich lat muzycznego celibatu po tym, jak zniechęceni organizacją sopockiego koncertu z 1994 roku, postanowili omijać nasz kraj szerokim łukiem. Miejmy nadzieję, że maltańskie warunki nie odstraszą ich na kolejne lata. A trzeba przyznać, że nie jest łatwo. Zespół, znany z ogromnej dbałości o czystość środowiska, czystość swoich intencji potwierdza na każdym niemal kroku. Diody o niskim zużyciu energii zamiast żarówek, pojazdy hybrydowe zamiast ciężarówek na benzynę, punkty czerpania wody zamiast tysięcy plastikowych butelek – to tylko niektóre z ich pomysłów na czynienie dobra. Oprócz muzyki, oczywiście. Zastanówcie się więc, jak wy możecie przyłączyć się do proekologicznych działań waszych idoli. I pędząc w amoku na koncert, nie zapomnijcie przed wyjściem z domu zgasić światła!

Och, będzie cudnie!:)Żywiołowe dyskusje na temat tego, co tam nao końcu ten facet mówi trwają do dziś. Jedna z hipotez brzmi: "if you lie down you can just see Radiohead playing in that appartment over the road"

Ci, którzy przyjadą 25 sierpnia do Poznania, a na terenie koncertu postanowią się posilić,dostaną swoje danie albo napój w specjalnych, ekologicznych naczyniach. Z uwagi na brak miejsc parkingowych w pobliżu Parku Cytadela oraz proekologiczny charakter imprezy, proszą, aby nie wybierać się na koncert samochodami. Pojazdy będzie można zaparkować na dwóch parkingach:
- przy ul. Jana Matejki (strzeżony - płatny 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę),
- przy Moście Dworcowym (dozorowany - płatny 5 zł, strzeżony - płatny 15 zł za wieczór).
Z tych parkingów można dotrzeć na teren koncertu specjalnymi, bezpłatnymi autobusami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz