wtorek, 4 maja 2010

C jak Joanna Chachulska-Kumorek

Przypominamy, że co miesiąc do wygrania u nas jedna (!) torba zaprojektowana specjalnie przez projektanta, o którym właśnie piszemy.Tym razem jest to bielutka, mięciutka torebka Joanny Chachulskiej-Kumorek.Historia Joanny nie jest typowa. Jako mała dziewczynka wcale nie lubiła szyć sukienek swoim lalkom. „Kiedyś chciałam być astronomem, kojarzyło mi się to z ogromną czapką i rozwiązywaniem zagadek”. Jednak to projektowanie mody okazało się prawdziwym szukaniem odpowiedzi. „Lubię sam proces designerski, kiedy z idei kształtuje się koncept, zabawę materiałem, poszukiwanie ciekawych rozwiązań” - mówi. Swój dyplom w Kingston pod Londynem przygotowała inspirując się placem zabaw dla dzieci. W ten sposób powstał cykl „ubioru-zabawki”. Fascynują ją interakcje: ciężkich i lekkich materiałów, żywych i kontrastowych barw.
Koncept torby dla Aktivista powstał przy przeglądaniu starego zeszytu ze szkoły podstawowej. Uwagę Joanny zwróciły kolorowe zygzaki i szlaczki, które oddzielają lekcje.„Kolory EKG na torbie symbolizują ludzi, są trochę podobne do moich zygzaków z zeszytu. Ułożone są w barwach tęczy, tak aby tworzyły zrozumiały dla każdego, uniwersalny wzór. Na torbie brakuje koloru niebieskiego, dlatego jest on dołączony osobno”. I tu zaczyna się zabawa. Osoba, która wygra torbę będzie mogła umieścić na niej swój szlaczek, tym samym kończąc wzór. „Zależy mi na procesie indywidualizacji projektu, nie przez projektanta, przez osobę posiadającą przedmiot” - tłumaczy Joanna.

A pytanie konkursowe brzmi: Jak podpisał(a)byś torbę Joanny Chachulskiej? Odpowiedzi przysyłajcie na adres redakcja@aktivist.pl do 16 maja

1 komentarz: