poniedziałek, 9 listopada 2009

JELENIOWI NA RYKOWISKU MÓWIMY: NIE!

Posterpolex.pl to miejska/internetowa galeria oferująca sztukę na papierze. Swoją działalność zacznie na początku grudnia, postanowiliśmy wiec Was o tym odpowiednio wcześnie uprzedzić!

POSTERPOLEX Prezentuje sztukę najmłodszej generacji polskich grafików, zwłaszcza takich, którzy twórczo wpisują się w najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu.Specjalnie dla Posterpoleksu Łukasz Sawicki, Wojtek Domagalski i Ola Cieślak stworzyli prace w formacie plakatowym (100 na 70). To klasyczne tematy polskiej szkoły plakatu ("cyrk", "kolonie polskie", "polowanie w Polsce"), autorsko opracowane liternictwo i niekoniecznie klasyczne podejście do grafiki plakatowej. Plakaty drukowane są w technikach offestu, sitodruku i technikach warsztatowych. Każdy z nich jest sygnowany przez artystę i sprzedawany w niskiej, zamkniętej edycji. Każdy z plakatów kosztuje mniej niż 200 złotych.Posterpolex to nie tylko kilka efektownych prac z sygnaturami z tyłu. To realna alternatywa dla polskich wisiadeł - obrazków koni pijących ze strumyków albo martwych natur z wielkich sieci meblowych. Posterpolex.pl namawia - wieszajcie je w ramach, antyrama potrafi zabić każdy projekt.

UWAGA! Organizatorzy chcą krzewić te idee i czekają na zdjęcia dokumentujące to jak Wy powiesiliście swoje posterpoleksy. Dla autorów najlepszych fot - darmowa sztuka na papierze.

3 komentarze:

  1. Bardzo fajnie się to zapowiada! Zaczynam odkładać kasę na Mazury :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My tez! Na szczescie egzemplarze nie sa pojedyncze, choc limitowane...

    OdpowiedzUsuń
  3. z kiczu w kicz...

    OdpowiedzUsuń