czwartek, 14 maja 2009

PULP CLUB Double Trouble Choice

15 maja (czyli dzis) zainauguruje swoją działalność PULP CLUB/ Double Trouble Choice. To impreza dla tych wszystkich, którzy znudzeni są wszędobylską elektroniką i wszelkimi odmianami nowego disco! Jeśli tęsknisz za powrotem soczystych gitarowych brzmień, klasyków indie/britpopu/madchesteru/new wave'u to jest to impreza dla Ciebie. Nie zabraknie oczywiście także najświeższych hitów, remixów czy parkietowych bangerów rozpiętych stylistycznie między słodkim popem a hardrockowym łomotem.Idea wieczoru polega na połączeniu koncertów gwiazd polskiej i zagranicznej sceny niezależnej z tradycyjną imprezą DJską. Co miesiąc w Centralnym Basenie Artystycznym występować będą najpopularniejsze zespoły młodego pokolenia wybrane przez kolektyw/bloggerów z Double Trouble (doubletroublemusic.blogspot.com). Na pierwszy ogień idą załogi Out Of Tune i The Black Tapes. Na następnej edycji zobaczycie Muchy i Kumka Olik. O przebojowy dobór niezależnych i zależnych kawałków – przed, pomiędzy i po koncercie – zadba oczywiście ekipa Double Trouble.

OUT OF TUNE


Out of Tune to mieszanka indie rocka, popu, elektroniki i punka. Zespól zaistniał, jako trio, w 2005 roku, w składzie: Eryk Sarniak – bas i wokal, Maciek Sobczyński – gitara, Michał Witkowski – perkusja. Był jedną z pierwszych grup nowego rocka na polskiej scenie. W 2006 do kapeli dołączył Mateusz Gągol. Wzbogacił brzmienie zespołu o klawisze i elektronikę, graną z laptopa. W 2006 roku zespól nagrał EPkę – „Killer Pop Machine“, która spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno słuchaczy, jak i mediów. W następnym roku utwór tytułowy znalazł się na składance Offensywa 2 – Shoes & Microphones EP, Polskiego Radia. W roku 2007 zespól wystąpił na Heineken Open’er Festival oraz supportowal wiele międzynarodowych gwiazd podczas ich koncertów w Polsce (m.in. The Futureheads, Junior Boys, Robots In Disguise, Bugz In The Attic). Po wielu gigach w całej Polsce, pod koniec 2007 roku Out of Tune weszli do studia, aby nagrać swój pierwszy album. Debiutancka płyta wyszła 22 sierpnia 2008 roku, nakładem EMI Music Polska.

Ps. Wizuale pod czas występu Out of Tune wykona Osmo.

THE BLACK TAPES


Pomysł na zespół zrodził się w hałasie nocnych wypraw do warszawskiego alternatywnego zagłębia klubowego na Dobrej, wśród alkoholowych przygód i nihilistycznych refleksji czwórki przyjaciół, którym brakowało solidnego punkowego zespołu. Związani od lat z underground'owym rockiem, w październiku 2006 roku postanowili spróbować wyrzucić z siebie kilka prostych garażowych dźwięków. W składzie z tak dużym doświadczeniem muzycznym, scenicznym obyciem i potencjałem twórczym nie mogło to być trudne. The Black Tapes stało się dla nich niejako podróżą do swoich własnych korzeni i odwołania się do najmniej skrępowanej formy muzycznego buntu - od The Clash, Joy Division i The Smith, przez Fugazi i Refused, aż po The Hives i The International Noise Conspiracy. W ich utworach nie brak punkowej surowości i drapieżności. Kapelę tworzą: Risky Dave - perkusja, Sven - bass, Tolly - gitara i Hubbs - śpiew. 20 kwietnia miał premierę ich debiutancki album. Koncert promocyjny tej płyty odbędzie się właśnie 15 maja w Centralnym Basenie Artystycznym!

DOUBLE TROUBLE


Double Trouble powstali w 2008 roku i za cel obrali sobie udowodnienie tezy, że gitarowa muzyka nie umarła i wciaż może sprawdzać sie na imprezach. W dobie gwałtownego zalewu nu disco i electro o coraz bardziej wydumanych nazwach, ich parkietowe propozycje działają jak hałst świeżego powietrza. Moustache Mish Mash (znana z The Tube Collective i I Want Candy) oraz Corduroy dzielą muzykę na dobrą i złą. Ta zła nie ma prawa wstępu na ich imprezy, a ta dobra pojawia się pod postacią starannej selekcji indie rocka/indie-electro/new wave'u/ postpunku/britpopu/madc hesteru/80's/90's i najlepszych remixów. Jako dziennikarze muzyczni i blogerzy, Double Trouble trzymają rękę na pulsie, na bieżąco wychwytując i promując godne uwagi zjawiska, zespoły i nurty na niezaleznej scenie muzycznej.

POLECAMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz