poniedziałek, 11 maja 2009

ZAGRAJ W TETRIS W SWOIM SALONIE!

Wszyscy kochamy mamę, słodycze i Tetris. Różne pokolenia miały różne przeżycia pokoleniowe, kształtujące ich tożsamość. My poświęcać się na ołtarzu ojczyzny nie musieliśmy, graliśmy więc w Tetris! (cóż, jakie pokolenia, takie przeżycie)

Brazylijski projektant, Diego Silverio, również jest fanem tej gry, a udowodnil to niedawno projektując meble wzorowane na elementach Tetris:Jeśli chcecie życiem potwierdzać ideały swego pokolenia, urządźcie sobie salon w Tetris! Do wyboru, do koloru, do kształtu!

A przy okazji kilka ciekawostek:

Gra Tetris została stworzona przez Aleksieja Pażytnowa w 1985 roku w Związku Radzieckim, podczas jego pracy w Rosyjskiej Akademii Nauk. Niemal od początku swego istnienia Tetris był związany z bataliami prawnymi dotyczącymi tej gry. Sprawę komplikował fakt, iż jej twórca – jako obywatel ZSRR – nie mógł uzyskać żadnego zabezpieczenia przed wykorzystaniem jej wbrew jego woli. Gdy więc gra przedostała się na Zachód, światowe koncerny informatyczne rzuciły się zażarcie do walki o prawa autorskie, nie przejmując się specjalnie tak drobnym szczegółem, jak autor gry. Ostatecznie prawa do znaku handlowego wywalczyła w 2001 roku firma Nintendo. Istnieją oczywiście liczne popularne wersje tej gry, nie korzystające z nazwy "Tetris"

1 komentarz: